Recensies voor Lo Stagnone Kitesurf in Italy

Ben je een local of ben je hier op vakantie geweest? Laat ons weten wat je van de spot vind!

Zet je opmerkingen in de reactie en geef een rating op de verschillende onderdelen.

Jullie gemiddelde rating laten we op de kitespot pagina zien.

Spot Rating

  • Algemene indruk
  • Uitrusting
  • Water condities
  • Chill-faktor
  • Oplaten van kites
  • Bereikbaarheid
Gem Rating 8. 8 1 Recensies
wazzaah 11 October / 2017 / 11:26

Mooie spot voor degene die van vlakwater houden en op zoek zijn naar een bestemming in Europa die redelijk windzeker is en niet te ver vliegen (2.5u vanaf Eindhoven). Langs de kitespot, die zo'n 1km breed is en 5km lang is, zijn diverse scholen die eveneens appartementen/huizen verhuren. In de directe omgeving zijn echter volop grotere en goedkopere huizen te vinden, om naar de supermarkt te gaan heb je toch een auto nodig

De scholen hebben meestal een strandtentje met wc/douche en parkeer ruimte en vragen hier een membership fee voor van gemiddeld € 5,- per dag. Er is echter genoeg plek in t voor en naseizoen om je auto te parkeren en je kite op te laten buiten deze plekken.

Het noordleijke gedeelte is heel ondiep met laag water, daar blijft nog zo'n 10-15 cm water staan, de ondergrond is voornamelijk blubber, zeegras en hier en daar ook nog wat rotsen en stenen. Met laagwater sluit de lagune ook af en verdwijnt de stroming die met Noordelijke wind aanwezig is. Met hoogwater kan je in het noorden zo de zee op varen, wel op tijd terug varen anders moet je een stuk lopen.

Het zuidelijke gedeelte is diep genoeg met laag water, daar komt echter ook wat meer chop voor, het noordelijke stuk is echt heel vlak.

Genoeg plek op het water, al zal het in het hoogseizoen even zoeken zijn met de vele kitescholen die daar actief zijn. Neem wel de grotere maten mee en eventueel een groot board.

  • Algemene indruk
  • Uitrusting
  • Water condities
  • Chill-faktor
  • Oplaten van kites
  • Bereikbaarheid
kitestart.nl - kitesurfen-op-terschelling.nl

wazzaah had een 5 sterren sessie in Terschelling Groene Strand met maar liefst 10 - 11 knots op zijn Vari Condor (2013)