Alhoewel zeer velen gisteren van goede wil waren, waren de omstandigheden het grootste probleem: de richting (zuid-zuidwest), opkomend tij, "net genoeg" wind en lessen in dezelfde hoek zorgt voor ophoping, en dat terwijl de rest van de zee vrij is.
Je krijgt dan al snel de neiging om upwind te gaan lopen, je start dan buiten het gebied (theoretisch zou dat niet mogen), ook al liggen je spullen op de goede plek en laat je je vlieger daar op.
Om eerlijk te zijn vind ik dat ook niet erg. Iedereen liet duidelijk zien de juiste intenties te hebben, maar enigszins creatief met de regels omgaan lijkt mij gezien de omstandigheden geen probleem.
Dit standpunt zal wel veel discussie opleveren, maar ik denk dat met dit weer, waarbij er alleen maar anderen op het strand zijn om te wandelen en te kijken naar de kiters (veel gezinnen), het geen kwaad kan. Tenslotte zijn de regels er voor de mensen en niet andersom. De intentie van de regel wordt gewaardeerd, de (on)praktische kant van de regel met deze omstandigheden op een veilige manier genegeerd.