Ik kijk het hotelraam hier in Noordwijk en zie het volgende gebeuren.
3 gasten maken een kleine "downwinder". Een oranje Aero, een geel/grijze fuel en een rode fuel.
Wind is niet sterk maar het gaat.
Rode kite crashed in het water, en kan niet herstarten. De overige 2 kiters varen door, maar komen vervolgens aan het strand en lopen terug. Mijn verwachting: om die gast in zee te helpen. Niets is minder waar.
De rode fuels blijft afdrijven en de heren Aero en gele Fuel zijn druk bezig op het strand met hun kites en lijnen, terwijl de derde kiters (sideshore wind) gewoon voorbij drijft. Hij moet zichzelf redden door richting de kant te zwemmen, en vervolgens naar zijn kite te rennen om deze in veiligheid te stellen. Op dat moment lopen kiter 2 en 3 netjes met hun board en kite onder de arm weer terug richting startplek.
Mijn verbazing: dat er nog steeds eikels op deze wereld rondlopen die niet de moeite nemen om een mede-kiter in "nood" even te helpen.
Hoe makkelijk was het geweest als ze hem een zetje hadden gegeven door nog even het water in te varen. Hoe makkelijk was het geweest om even zijn board aan te nemen zodat hij zwemmend kan herstarten, hoe makkelijk was het geweest om hem even te helpen met zijn kite toen hij 100m verder aanspoelde.
Hulde voor de helpende kiter ... en het dan gek vinden dat de sfeer op bepaalde locaties niet om te pruimen is. Eigen belang eerst tegenwoordig blijkbaar.
Ongelovelijk ...

