In gewone speelgoedwinkels liggen vliegers met een oppervlakte van tussen de drie en acht vierkante meter. Vliegers die wij hier alleen verkopen aan zeer ervaren vliegeraars, die we uitgebreid waarschuwen voor de gevaren ervan.
Afgelopen zondag raakte een man uit Oldehove gewond toen hij met een kite-vlieger aan het vliegeren was op een perceel land aan de Dijksweg in Houwerzijl. Doordat hij zichzelf met een touw geborgd had aan een paal schoot hij vijftien meter de lucht in. Toen vervolgens de wind wegviel, viel de man in een keer naar beneden en kwam daarbij op zijn rug terecht.
Vliegershop-eigenaar Boele van der Kaap brak jaren geleden zijn rug toen hij een enorme val maakte tijdens het vliegeren. (c) Foto: DvhN/Kees van de Veen 
