Hallo,
Vandaag ben ik gaan kiten met mijn 10,5m Kahoona 2015, oefenen op de waterstart. Dit liep op zich allemaal goed tot op een gegeven moment mijn kite volledig uit de lucht komt dwarrelen. Totaal geen spanning meer op de lijnen en bar. Heb deze met behulp van mijn stuurlijnen proberen relaunchen zoals ik altijd doe maar om de één of andere reden lukte dit gewoon niet. Waarschijnlijk te weinig wind? Gelukkig was er een instructeur om mij te helpen om de kite vast te houden zodat ik deze terug aan land kon brengen.
Vandaag was het 14 knopen, maar de windrange van men kite begint bij 12 knopen, ik stond ook volledig gepowerd, hoe kan dit, gewoon een dip van de wind?
Hoe los je dit op als je alleen bent op het het water, safety trekken en de lijnen binnenhalen?
Wat is de kans dat de kite door zich zelf kan relaunchen terwijl je de lijnen binnehaalt?
Omdat ik een beginner ben probeer ik zoveel mogelijk in laag water te varen maar als je in ondiep water vaart wat doe je dan?
Ik heb onlangs ook gehad op het land dat de kite ging backstallen gelukkig stond ik op dat moment op 9uur en heeft mijn kitebuddy mij geholpen. Indien deze er niet is doe je dezelfde relaunch als je op het water zou doen. Wat als je de kite zou backstallen op 12 uur? Wat is de kans dat deze zich zelf gaat relaunchen? De schrik zit er altijd in dat de kite bij de relaunch door zijn powerzone gaat en dat je meegesleurd wordt.
Als beginner vind ik het een naar gevoel hebben als er totaal geen power meer in je kite zit omdat de wind wegvalt.
Graag wat tips en tricks als je voelt dat de wind volledig wegvalt op het moment.

