koen1234Vraagstellerlid sinds 2009 · 8 berichten18 sep 2009 08:10
AMSTERDAM - Boven de Noordzee dreigen voor vliegtuigen levensgevaarlijke toestanden nu meer vrachtschepen gebruikmaken van een brandstof besparende vlieger, die soms honderden meters hoog in de lucht wappert.
| Ads door Google |
|
Proefles Vliegen Lelystad
Het mooiste cadeau op hoog niveau! Zelf vliegen mogelijk vanaf €79,00 www.polderaviation.nl |
|
Word Luchtverkeersleider
Kijk hier voor de informatie die jouw leven gaat veranderen! www.luchtverkeersleider.nl |
|
Helikopter rondvlucht
Exclusieve helikopter rondvluchten boekt u via helitickets.nl! www.helitickets.nl |
De Europese luchtverkeersleiding Eurocontrol slaat groot alarm over de steeds vaker opduikende 'skysails', nadat afgelopen dinsdag bijna een vliegtuig in een van de tientallen meters grote doeken was gevlogen. Het incident vond plaats op de zuidelijke Noordzee, waarbij een vliegtuig dat de daling had ingezet plots een daar illegaal vliegende skysail ontdekte en deze nog maar nauwelijks wist te ontwijken.
Vluchtpad
"De vlieger wapperde op ruim 300 meter hoogte net onder het wolkendek en bevond zich in het vluchtpad dat het vliegtuig had gekozen", aldus Eurocontrol, dat enorm geschrokken is van het incident en een luide waarschuwing deed uitgaan. "We roepen de luchtvaartautoriteiten in de verschillende landen op zo snel mogelijk actie te ondernemen en te kijken of de regels voor het gebruik van de vliegers moeten worden aangescherpt."

