Afgelopen zondag ben ik met een vriend aan het varen geweest op Rockanje. Schappelijk windje, zonnetje erbij, prima sessie dus. Wat wel opviel was dat het water alles behalve zout was. Je zou het eerder zoet kunnen noemen.
Woensdag zijn we echter allebei flink ziek geworden. Koorts, overgeven, diarree en darm-/buikkrampen. Ook een 12 weken oude pup die mee was en op het strand heeft gespeeld werd ziek met de zelfde symptomen. Onze vriendinnen, die het water niet in zijn geweest, hebben nergens last van.
Een vriend die op de Slufter heeft gevaren werd dinsdag ook ziek met de zelfde verschijnselen. Twee weken eerder verliep z'n week precies zo. Hij heeft het dus al twee keer in twee weken.
We zijn benieuwd of er meer mensen zijn die ziek zijn geworden een aantal dagen na het kiten. Wellicht zit er iets in het water. Voor ons lijkt het in ieder geval geen toeval dat we allemaal ziek zijn en de enige overeenkomst is dat we zondag in de zelfde regio hebben gekite.


