NL EN BELGIË

Hanglos Wavemasters - NK Wave complete uitslag

wazzaah·24 apr 2016 · 5 min lezen
wazzaah · 24 apr 2016 · 5 min
Sfeerbeeld · Pexels

Update 26 april 9:50, De complete uitslag:

De complete lijst van het NVWK is zojuist over de Telex binnengekomen. Bij de heren staan de deelnemers die de eerste ronde niet doorgekomen zijn er niet bij.

De lijst bevat dus de 32 kiters die de voorrondes doorgekomen zijn {#emotions_dlg.nerd.gif}

Dames:

Jalou Langeree 1
Suzanne Kuiper 2
Franka Tempelaar 3
Evelien Bolle 4
Fabienne van der Linden 5
Anette Zander 6

Heren:

Kevin Langeree 1
Rick de Jong 2
Sander Bos 3
Jasper de Kloet 4
Bram Nuyten 5
Jasper Sinke 6
Jorrit Buurma 7
Steyn Muller 8
Max Blom 9
Stef de Jong 10
Jop Heemskerk 10
David Breukhoven 11
Edwin Schaap 12
Christiaan Brouwer 13
Barend Hiltermann 14
Diederik Burer 15
Ronald Bossink 16
Tim van den Donker 17
Edwin Haighton 17
Nick van Dunne 17
Tijn Smeekens 17
Jens Dijkhuis 18
Cees van Oosterum 18
Thies Jansen 18
Stefano Boncinelli 19
Sander Bruijn 20
Edwin Schuijt 20
Robbert t Sas 20
Rens Dries 21
Rob Neervens 22
Bram Schipper 23
Dennis Gijsbers 23
Barry van der Windt 24
Peter Herenberg 24
Hans Jansen 24
Gilbert Smink 24
Denis Popov 25
Carlos Kop 26
Chris Immers 26
Ed Kleen 26
Tom van der Lans 27
Erik Bergenhenegouwes 27

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verslag 24 April

Een broer/zus onderonsje bij het NK wave, Kevin en Jalou Langeree zijn niet geheel onverwacht vandaag gekroond tot de eerste officiele Nederlands kampioen wave kitesurfen tijdens de Hanglos Wavemasters.

Dames

1) Jalou Langeree
2) Suzanne Kuiper
3) Franka Tempelaar

Heren

1) Kevin Langeree
2) Rick de Jong
3) Sander Bos

Omstandigheden
Een absoluut heftige dag met omstandigheden van hagel, tot natte sneeuw en 1 graad in de vroege ochtend tot uiteindelijk een heerlijk zonnetje om de rest van de middag te blijven. Qua wind ongeveer hetzelfde op het menu; van weinig tot hard tot geen wind en uiteindelijk een mooie steady 22-25 knopen uit NW de laatste 4 uur van de dag. Wind van rechts dus zeker niet makkelijk voor de meesten die liever met wind van links varen.

Vol Schema
Omdat we de hele Hanglos Wavemasters op 1 dag varen waren er 2 wedstrijdvelden gemaakt met 2 jurytorens met elk een eigen jury. Dat moet ook wel met 56 ingeschreven kiters. De NVWK (Nederlandse Vereniging voor Wedstrijdkiters) had een mooi schema gemaakt waarin elke kiter op zijn minst 2x mocht varen om door te stoten naar de laatste 32.

De hele ochtend waren er constant 12 kiters op het water; 6 op het Zuid-veld en 6 op het Noord-veld. Wat een epic gebeuren om zoveel heats er doorheen te stampen en zoveel wave-actie op het water te zien (hulde aan de jury {#emotions_dlg.pompom.gif}). In de middag werden de kiters op het water steeds beter en de wind en de golven werden ook steeds mooier.

Als je het podium vergelijkt met vorig jaar is er maar 1 naam die opnieuw op het podium stond en dat is Franka Tempelaar (Well done Franka {#emotions_dlg.thumbsup.gif}). De andere 5 podium plaatsen zijn dit jaar door anderen overgenomen. De Langeree's leken toch een klasse apart vandaag en dat blijkt ook wel aan de 2x numero 1 posities!

Finale Dames
De dames waren met 6 vandaag. Een aangepast schema dus dat bestond uit 3 heats met zijn 6-en waarvan de beste 3 de finale mochten varen. Franka Tempelaar; mooie nette surflijnen aldus de Jury maar ze moest het afleggen teggen Suzanne Kuiper die aggressiever voer en zonder angst het bovenste stuk van elke golf eraf probeerde te rippen, bovendien houdt Suzanne van wind van rechts en dat zag je eraan af.

Jalou ging er echter met de nummer 1 positie vandoor. Ze zou eigenlijk misschien wel met de mannen in de finale moeten meevaren fluisterde 1 van de juryleden me toe.

Finale Heren
Sander Bos pakte 1 van de mooiste golven waar geen eind aan kwam in de finale. Echter had Sander niet genoeg "backup" golven met genoeg punten in de rest van zijn finale heat. Daarom moest bij Rick de Jong voor zich laten die een degelijke heat voer maar in de laatste minuut er nog een hele mooie rit aanplakte die hem de tweede plek heeft bezorgt.

Kevin Langeree deed daar nog een paar kolenschoppen bovenop met tacks, aerials en jesus-walk tacks vlak voor de kust (al leveren die laatste natuurlijk geen punten op maar wel leuk om te zien {#emotions_dlg.marrysmile.gif}). Het lijkt wel of elke golf precies bij hem begint en eindigt wanneer hij dat wil. Hij tackt ook 3x zoveel als de rest waardoor hij elke golf maximaal kan rijden van begin tot eind.

Al met al een Zeer geslaagde tweede editie van de Hanglos Wavemasters; het eerste officiele Wave NK. Niet iedereen was even blij met de voorspelde condities en vroegen zich af of de windrichting het wel zou toelaten om meer dan 1 bocht op een golf te maken. In de kwart/halve/hele finale hebben we ook geregeld 10 bochten op 1 golf gezien {#emotions_dlg.bye.gif}

  • Dank aan alle deelnemers voor de top opkomst; helemaal met de wetenschap dat voor velen de wind uit een lastige richting kwam.
  • Dank aan The Spot voor de organisatie en hosten van het event!
  • Dank aan Naish voor de sponsoring!
  • Dank aan de NVWK voor de goeie jury/inschrijvingen/ladders en verloop van de heats tot het einde!
VRAAG OVER DIT ARTIKEL
Praat mee op het forumNog geen reacties. Begin het gesprek.

Verder lezen

Al het nieuws