Donderdag 4 juni is een kitesurfer om het leven gekomen bij de Tweede Slag in Rockanje. De wind blies hem de duinen in, waar hij met grote snelheid terechtkwam.
Kitesurfer om het leven gekomen bij Rockanje
Een kitesurfer is donderdag 4 juni om het leven gekomen bij de Tweede Slag in het duingebied van Rockanje, op Voorne-Putten. Rond 18.00 uur meldde de meldkamer het incident. De wind blies de surfer de duinen in, waar hij met grote snelheid terechtkwam.
De hulpdiensten rukten direct uit, inclusief een traumahelikopter. Ter plaatse werd geprobeerd de man te reanimeren, maar dat mocht niet baten. De politie heeft het ongeval bevestigd en geclassificeerd als noodlottig ongeval. De identiteit van het slachtoffer is niet vrijgegeven.
Volgens de politie was niet direct bekend hoe het ongeval precies tot stand kwam. Het duingebied werd tijdelijk afgesloten voor de afhandeling. Omdat er geen aanleiding was tot verder onderzoek, beperkte de politie zich tot registratie van het incident.
Reeks ongevallen
Het drama bij Rockanje is niet geïsoleerd. Eind april van dit jaar overleed een kitesurfer na een harde val op het Tjeukemeer, bij Delfstrahuizen in Friesland. In 2024 kwam een kitesurfer om het leven bij de Maasvlakte, nabij Rotterdam. Eerder dat jaar raakte een andere kitesurfer gewond bij Hoorn, toen de wind hem honderd meter over land trok en tegen een schuur blies.
Deze voorvallen onderstrepen het risico van onvoorziene windcondities, vooral bij surfgebieden grenzend aan landelijke obstakels.
We wensen de nabestaanden veel sterkte.





