ACHTERGROND

Koud Pinksterwater

wazzaah·6 jun 2014 · 2 min lezen
wazzaah · 6 jun 2014 · 2 min
Sfeerbeeld · Pexels

Wat dat nu precies is is ons niet helemaal duidelijk, we kennen zeewater, drinkwater, kraanwater, bronwater, wijwater ..... maar pinksterwater?

Het is in ieder geval frisjes dat pinksterwater volgens de reddingsbrigade:

''Het water heeft nog niet de aangename zomerse waarde en dat geeft kans op onderkoeling en kramp'', aldus een woordvoerder van de hulpdienst.

De reddingsbrigade heeft tussen de zestig en zeventig posten langs de Nederlandse stranden. Op een post werken gemiddeld tussen de drie en vijf personen. Hoeveel medewerkers er komend weekend in touw zijn, kan een woordvoerster donderdag niet zeggen: ''Nog niet alle posten zijn komend weekend al open.''

De brigade komt jaarlijks regelmatig in actie om mensen te helpen die door kramp of onderkoeling in de problemen zijn gekomen. Daarom geeft de brigade voor het weekend verschillende tips om problemen te voorkomen.

Mensen die het water in gaan, moeten er niet te lang in blijven om zo de kans op onderkoeling te verkleinen. Ook adviseert de hulpdienst tijdens het watersporten een wetsuit te dragen.

Voor de meeste pootjebaders en zwemmers mag t dan koud zijn, voor de surfers is het prima te doen. Met nu een watertemperatuur van zo'n 16c lijkt het erop dat we in juli en augustus de 20 graden makkelijk halen {#emotions_dlg.thumbsup.gif}

VRAAG OVER DIT ARTIKEL
Praat mee op het forumNog geen reacties. Begin het gesprek.

Verder lezen

Al het nieuws