Psycho4 gelanceerd!
Nieuwe Flysurfer kite dit weekend op Brouwersdam gepresenteerd.
Armin legt uit hoe zijn nieuwe speeltje werkt.
Al ware het Steve Jobs bij de introductie van een nieuwe IPhone. Zo stond Armin, het brein achter Flysurfer, zondag op de Brouwersdam te vertellen over zijn nieuwe kind: de Psycho 4. De schare fans die geboeid naar hem stonden te luisteren bestond uit Europese importeurs van het kitemerk. Vanuit onder meer Spanje, Denemarken, Frankrijk, Portugal en Duitsland waren ze dit weekend naar de Brouwersdam gekomen om het nieuwe paradepaardje van het bedrijf in de praktijk te testen.
De Psycho 4 wordt door Davidov even aan de tand, wat zeg ik, het doek gevoeld.
De nieuwe Freestyle kite van Flysurfer oogt fris. Het doek, de bridle en de bar zijn veranderd. In het design van het doek heeft zwart de overhand, wat wordt gebroken door een grote ster aan de achterkant en een enorm logo aan de voorkant. De bridle is gebruikersvriendelijker geworden door onder meer het toevoegen van labels aan de lijnen, zodat het makkelijker is om de kite te tunen naar eigen wens.
De bridle is gebruikersvriendelijker geworden.
De vorm van de kite veranderd bij het depoweren en poweren. Bij het depoweren krijgt de kite een C-vorm, zodat er minder effectief oppervlak is. En bij het poweren krijgt de kite een optimaal effectief oppervlakte, een soort flat vorm.
De P4 in flat-vorm.
De bar doet denken aan de bar die Core gebruikt. De ook aanwezige Davidov wist te vertellen dat de bar ook daadwerkelijk in samenwerking met Core tot stand is gekomen. Het fijne van dit barsysteem is dat je niet hoeft uit te haken om je powerlijnen uitgedraaid te krijgen. Door even kort de bar aan te trekken draaien de lijnen weer goed.
Core en Flysurfer delen barkennis.
Vrijdag en zaterdag waaide het lekker door op de Brouwersdam, maar zondag liet de wind alleen ruimte om de SilverArrow te testen. Het blijft indrukwekkend hoe het met zo weinig wind (Een knoop of 8) toch nog mogelijk is om hoogte te houden. Hopelijk een andere keer meer wind om de Psycho4 eens goed uitgebreid aan de tand te voelen.
Ondertussen was het zondag ook gewoon vooral heel relaxt. De teamriders van Flysurfer hadden zich zaterdagnacht flink stout gedragen en maakten dankbaar gebruik van het zonnetje om even lekker in uit te rusten. Boarddesigner Eddy knapte een uiltje in de tent. En Lennart zijn droom kwam uit: hij werd omgebouwd tot vrouw. En Manu moest zijn dochter ervan weerhouden nu al met kiten te beginnen. Er lag ook zoveel moois op het strand!
Lennart is dolblij. Hij is een zij.
Manu en zijn dochtertje.




