Afgezien van een paar vrij krachtige stormen heeft het het afgelopen jaar minder vaak en hard gewaait op aarde, zeker op de Atlantische Oceaan onstonden minder depressies en orkanen dan voorgaande jaren.
Het aantal stormen was voor 2013 maar 30% van het normale aantal. De Indische Oceaan was de enige met een flinke stijging van 252%, de afbeelding met schema kan je zin via de link.
Ook als je naar de grote lijnen kijkt kan je zien dat het minder hard en minder vaak waait. Als windurfers zeggen dat het vroeger vaker en harder waaide dan klopt dat dus. Begin jaren 90 was er een stijging te zien qua windkracht en aantal stormen, waarna het midden jaren 90 weer minder werd.

In bovenste staande grafiek kan je al zien dat ook het aantal zomerstormen flink is afgenomen, van 1950 tot 1970 was het nog regelmatig raak. In de periode daarna gemiddeld nog maar 1 keer per jaar.

Ook als je kijkt naar de gemiddelde windsnelheden zit er een dalende lijn in:

Het aantal orkanen op de Atlantische Oceaan die een noordelijk pad kozen (waar wij over het algemeen de leuke stormsessies van krijgen) lijkt nauwelijks van invloed op. Gemiddeld Krijgt New York over de periode van 1950 tot 2010 om de 2 jaar een orkaan over of langs zich heen.
Het heeft weinig zin om er een temperatuur grafiek naast te leggen maar het lijkt erop dat hoe kouder het is hoe beter het is voor de windkracht.




