De FUEL 15 die een werkelijke oppervlakte heeft van 15,3m2 heeft ook echt de power van een 15 m2 kite.Deze kite is eigelijk niet meer te vergelijken met bijvoorbeeld de fuel 14 van 2002, de 15 stuurt net zo snel als een 2002 fuel 10m2 dit is mogelijk door de brede wingtips, en is extreem ver te de-poweren.Dit was ook de missie van slingshot om de grotere maten van 2003 ver de-powerbaar te maken, en dat is ze dus gelukt.Ik heb een keertje met de 15 in 12m/s gestaan, achteruit lopen was er niet meer bij maar toch dat dit kan met een fuel 15!!!De lift is ook goed en deze kite heeft de goeie eigenschappen van de 2002ers gehouden dat ie stabiel is.Ik vlieg deze kite op een 20 inch bar, dezelfde bar die ik voor mijn fuel 7 gebruik.Het materiaal waar Slingshot voor kiest is volgens hun het beste wat er te krijgen is en ze vinden het dan ook belangrijker om een goed product te leveren dan dat ze moeten bezuinigen op de materialen.Vanaf 6m/s wind kan ik varen met de fuel 15 en ik weeg 80kg.
Ik heb gister met de FUEL 7 in een vlagerige windkracht 6-7 gesurft.De wind varieerde tussen de 12m/s en 17m/s.In de vlagen was het net aan en af en toe viel de wind bijna weg en dan moest ik toch wel sinussen.Bij de fuel 7 staat het getal 7 voor de power progression, de fuel 7 is namelijk 8m2.Deze kite is in vergelijking met de 2002 modellen een stuk stabieler voor zijn maat.Vorig jaar waren de simpele moves als transitions toch wel gewaagd aangezien de fuel 6 en 8 af en toe te snel en onvoorspelbaar zijn.Ik kijk er naar uit om deze kite nog een keer in een stabiele wind te vliegen.Met de fuel 7 kan ik varen vanaf 8m/s maar dan ben je meer bezig met sinussen als met varen.Ik heb ook nog een 2003 fuel 11 liggen die ik nog het liefst in een stabiele 6bft wil testen.Daar zal dus binnekort wel een revieuw van volgen.
Jurrien Vermeulen, Slingshot Teamrider
Lees en huiver!
RobbyNitroz had een 5 sterren sessie in Zandvoort met maar liefst 15 - 20 knots op zijn SlingShot Wave SST (2017)
RobbyNitroz had een 5 sterren sessie in Zandvoort met maar liefst 15 - 20 knots op zijn SlingShot Wave SST (2017)
Let dan wel, de fuel 15 heeft een hele andere vorm dan de fuel 7.. tjek http://www.kitesurfmagazine.nl/productskitesslingshotfuel.html Dat is nou een fuel 11, want bij de 15 zijn de tips breder en bij de 7 smaller (in verhouding).. tis maar dat je het weet.