ik heb ze zaterdag gevaren....1,38 was echt super in die mega bakken....al snel werd het vloed en de golven werden toch ff te krachtig voor mij. Toch vond ik dat zon klein boardje heerlijk op zee vaarde. Ik had het gevoel erg veel controle over het board te hebben.
Dit is trouwens het 118 model, nog geen standaart productie board. Waarschijnlijk heeft Aarlon zelf voor 2 vinnen gekozen. want de andere boards hebben wel allemaal 4 vinnen. wel jammer dat ze maar met 1 schroef vast zitten....maar ze schijnen diep in de vin vast te zitten....binnenkort zal ik 128 ook varen...dan hoop ik ook wat langer op het water te kunnen zijn, uiteraard ook een uitgebreid verslag er dan bij
Aaron Pro Model is inmiddels in productie. Verkrijgbaar in 118, 128, 138 en 148. Voor de kleine uitvoering standaard met twee vinnen. In flat, intermediate en wave. De wave heeft 4 vinnen. Alle board zijn op verzoek met 2, 4 , 6 of 8 vinne nte verkrijgen. De vinnen komen standaard met 1 schroef en twee stalen pins die te verwijderen zijn en dan twee extra schroef gate nvertonen. Een kwestie van de boor machine en de gaatjes verder door het deck boren. Insert zitten in het board en geve nsteun. Een schroef is genoeg.. maar we hebben ook aan de mogelijkheid van twee schroeven gedacht. Hairex kern is closed cell dus geen water opname. We hebben veel getest met 2 en 1 schroef maar kozen voor 1 schroef ivm gewicht en extra kosten. DDe rede voor een vin is dat het wat dat weg gespuwed word door je board nu on onderbroken kan wegspuiten en daardoor geen kolk etc veroorzaakt. Resultaat meer grip. Pro beer het maar eens ik stond er zelf ook van te kijken toen Aaron ermee aan kwam.
Succes..
Eric
Coming also Da Bomb mutant designed by Kellner bros uit Engeland....Lekker boardje. Twee weken van nu in Nederland verkrijgbaar.
Nee, ik denk dat hij wat anders bedoelt. Als je edged, dan spuit het water langs je board omhoog. Dat komt tegen je toe-side vinnetjes aan. Daardoor wordt je board enigzins uit het water gedrukt -> je verliest je edge wat makkelijker
Je kunt het ook oplossen door assymetrische vinnen te nemen, die trekken de rails van je board het water in.
Denis had een 2 sterren sessie in Les Blanc Sablons met maar liefst 16 - 22 knots op zijn Takoon Scoop (2002)
Mzzr die vin zit er nog steeds aan de andere kant om het weggedrukte water te onderbreken. Probeer het maar eens. Je zult het met me eens zijn. Ik vaar nu op een 128 met heel fin. Geeft iets meer grip.
Ja, het water wordt nog wel onderbroken, maar dat wordt (deels, geheel of misschien wel meer) gecompenseerd door de lift van de assym fin. Ik kan het helaas niet proberen, want ik heb mijn vinnen in mijn board gelamineerd ;)
Zal binnenkort eens proberen om het board van een kennis te lenen, en hem daar de toe-side vinnen vanaf te laten halen.
Kan je eigenlijk nog wel goed toe-side varen nu ???
Denis had een 2 sterren sessie in Les Blanc Sablons met maar liefst 16 - 22 knots op zijn Takoon Scoop (2002)
die boards met 8 vinnen hebben dan wel een groot probleem lijkt mij??
toeside varen lijkt me geen probleem...op de meeste boards kan je zonder vinnen rlx varen, maar landen zonder vinnen is wat moeilijker, toeside landen zal dus ook wat moeilijker worden.
Denis had een 2 sterren sessie in Les Blanc Sablons met maar liefst 16 - 22 knots op zijn Takoon Scoop (2002)