De zee als beste vriendScholier Kevin (16) beste kitesurfer
Door Michiel Baas
In het kitesurfen, de snelst groeiende extreme-sport, heeft Nederland in Kevin Langeree een exceptioneel talent.
Kevin Langeree in actie
De 16-jarige scholier maakt deel uit van een internationaal team en reist de hele wereld over.
Het verlossende geluid van de schoolbel. Een vreemd onderbuikgevoel maakt zich keer op keer weer meester van Kevin Langeree. Op het moment dat het sein voor het einde van de schooldag is gegeven, wil de inwoner van Noordwijk maar één ding: zo snel mogelijk het water op.
Het verlangen naar de Noordwijkse zee, op steenworpafstand van het huis van de familie Langeree, begint al eerder op de dag te borrelen. Zodra Kevin (16) zijn ogen opent, vormt het de eerste handeling van een nieuwe dag.
De gordijnen in de slaapkamer gaan opzij, om te zien of de wind de bomen in beweging krijgt. ,,Het is een automatisme'', bekent Langeree.
De jonge kitesurfer was al vroeg bedreven in de sport. Langeree beoefent het spel met vlieger en surfplank nu ruim vier jaar. Noodgedwongen ontwikkelde hij zijn eigen stijl.
,,In het begin moesten we zelf maar uitzoeken hoe het moest, omdat het een nieuwe sport was. Er waren geen trainers en ik moest zelf maar wat verzinnen.''
Het ontegenzeggelijke talent waarover Langeree bleek te beschikken, kwam snel bovendrijven. In 2003 werd hij voor het eerst nationaal kampioen, een kunststukje dat hij vorig jaar wist te herhalen. Ook zusje Jalou (14) is gegrepen door het kitesurf-virus en is na Kevin de tweede Nederlands kampioen in huize Langeree.
Met grote passie en veel enthousiasme praat Kevin over zijn sport, in zijn stem klinkt de liefde voor het kitesurfen door. Helemaal als Robby Naish ter sprake komt. Langeree maakt sinds januari als jongste lid deel uit van het internationale team van de Australische surflegende. ,,Dat ik nu in zijn ploeg zit, is een droom die uitkomt. In het verleden keek ik altijd tegen hem op.''
Ter kennismaking verbleef hij met zijn ploeggenoten bijna twee weken in Australië. ,,Ook alweer zo'n droom. We hebben een camper gehuurd en op alle mooie spots gevaren.''
Hele dagen verbleef het gezelschap op het strand. Geen stedentrips of culturele uitstapjes voor de kitesurfers. ,,Stel je voor dat je in de stad loopt terwijl het ineens begint te waaien. Dat kan natuurlijk niet.''
In tegenstelling tot veel van zijn leeftijdsgenoten is Kevin Langeree al op heel wat plaatsen van de wereldbol geweest. De zeeën van Bonaire, Brazilië, Zuid-Afrika, Turkije en Australië heeft hij al bevaren. Vanaf 12 april surft hij in onder meer Venezuela, Griekenland en Canada, in de strijd om het PKRA wereldkampioenschap.
De vmbo-scholier, in mei hoopt Langeree zijn examens te halen, denkt en handelt slechts als een toegewijde kitesurfer. ,,Na het schooljaar ga ik me volledig op de sport richten. Leren kan ik altijd later nog doen.''
Zijn nauwe blik op de sport leidt soms tot irritatie bij zijn moeder. Bijvoorbeeld wanneer een afspraak met de kapper of tandarts in de agenda staat gepland. Eén keer werd Kevin door zijn moeder uit het water gesleept. Even later zat hij in de kappersstoel. Met zijn druipende surfpak nog aan.
Langeree vindt op het water vrijheid. Samen met de surfplank en het opgepompte zeil de strijd aangaan met de elementen wind en water, daar schuilt de uitdaging in. ,,Windkracht vijf à zes is ideaal. Hoe harder de wind, hoe hoger de sprongen, hoe beter. Het mooie is dat de zee en de wind geen dag hetzelfde zijn.''
-DAVE- had een 5 sterren sessie in Wijk aan Zee met maar liefst 16 - 23 knots op zijn SlingShot Fuel (2006)
johndoe had een 5 sterren sessie in Kijkduin met maar liefst 16 - 21 knots op zijn Best Bularoo (2010)
liflaf had een 3 sterren sessie in Zandvoort met maar liefst 21 - 27 knots op zijn North Vegas (2010)
Top artikel!
reactie door: Nemo ![]() ![]() |
Vrij apr 1, 2005 |
![]() |
Gelukkig de laatste tijd (veel) meer positief nieuws dan negatief. Is wel eens anders geweest. Hulde. ![]() |
alles nieuwe (een beetje extreem) sports hebben het moeilijk gehad in het begin. snowboarden was verboden in heel veel ski gebieden. Nu zonder snowboarders zouden ze failliet gaan... Het lijkt net alsof kiteboarden nu begint een beetje geaccepteerd te worden.
Joost- had een 4 sterren sessie in Kijkduin met maar liefst 24 - 27 knots op zijn Takoon Furia 2 (2009)
Kevin voor alle publicity naar buiten! Z'n klein aardig mannetje dan kan je nooit vermoeden dat het een gevaarlijke sport kan zijn, wolf in schaapskleren enzo B):)
mooi interview! :)
RobbyNitroz had een 5 sterren sessie in Zandvoort met maar liefst 15 - 20 knots op zijn SlingShot Wave SST (2017)