Ik heb het vermoeden dat dit board niet echt geschikt is voor te kiteboarden met bindings. En net zoals met snowboarden zijn grote voeten helaas een belemmering.
Ik heb zelf een seizoen met M-size wakeboard bindings gevaren (Jobe Riot) op een F-one Wake TT. Zoals de naam al zegt een kiteboard voor wakeboard bindings. Hier had ik deze problemen absoluut niet.
Nadeel is dat ik tot nu toe uit elke binding kan schieten, hoe vast hij ook zit. Dit gebeurt bij wakeboarden achter de kabel/boot ook wel eens. Maar ver op het water heb je dan echt een probleem. Misschien dat dit systeem dat grote nadeel opheft.
Wakeboarden gebeurt ook op zout water, dus dat roesten mag echt niet.
Wat kosten die dingen? Ik weet dat wakeboard bindings echt reteduur zijn, dus ik hou mijn hart vast....
Bij het maken van het board is er wel rekening gehouden met wakebindingen. Het is er natuurlijk niet speciaal voor ontworpen, maar ik kon ze (nadat ik boutjes had gehaald met metrisch schroefdraad) er zo op schroeven door gebruik te maken van de uiterste inserts.
En ik ben er niet uit geschoten, maar ik voelde wel dat het nog wel mogelijk is. Na 1 redelijk harde crash kwam mn voet er al een heel eind uit. Ik denk alleen niet dat dit perse een slechte zaak is. Soms wil je ze echt wel kwijt :)
Deze bindingen gaan over de toonbank voor ongeveer 200 euro. Dus dat valt best mee voor een setje bindingen.
kijk eens naar de liquid force union boot. Speciaal voor het kiten gemaaktr.
Dat is niet duur! Idd. heeft LiquiD Force evenals Best een speciale kite-wakebinding. Instapgemak en hoek van je bovenbeen t.o.v. het board schijnt ietsje anders te zijn (nog harder edgen).
Idd. passen wakeboardbindingen op elk board met de juiste inserts, alleen wil dat niet zeggen dat het board er ook geschikt voor is. Maar in principe kun je ze zelfs op een directional schroeven. Wat ik bedoel is dat het board een bepaalde breedte moet hebben, en toch nog goed kunnen edgen. Als het zoveel kracht kost is echt niet goed.
Bindingen niet in het midden betekent bij toeside minder controle, zoals je ook wel hebt bij sommige lichtweer boards (Jamie Pro L bijvoorbeeld).
Als je hard vaart en er rolt een golf over je neus, dan raak je echt je board wel kwijt. Nadeel is dat niet altijd beide voeten uit je bindingen kunnen schieten. Van een andere wake-kiter heb ik de tip gehad met losse bindingen te varen. Idd. gaat dat zeer goed, makkelijker erin op het water (en aan de kant) en makkelijker eruit bij een crash. Persoonlijk vind ik strakke bindingen lekkerder, veel meer gevoel met het board.