F-ONE | Brainchild Factory Tour

F-ONE · op YouTube sinds 9 juli 2026
Beeld uit de video: F-ONE | Brainchild Factory Tour
F-ONE | Brainchild Factory TourKijk op YouTubeIngesloten YouTube-speler

Hoofdstukken

Klik om naar dat moment te springen

In deze video gezegd

nog niet getoetst aan de kennisbank
0:01Julien van F-ONE is in Noord-Macedonië, Bitola, om de nieuwe Brainchild-fabriek te bezoeken.Niet getoetstNog niet getoetst. Weet jij het? Help mee
2:30Er zijn nu 235 medewerkers.Niet getoetstNog niet getoetst. Weet jij het? Help mee
14:29Het product wordt twee keer 24 uur opgeblazen.Niet getoetstNog niet getoetst. Weet jij het? Help mee

Zoek in wat er gezegd wordt

Waar gaat het over

Julien van F-ONE bezoekt in Bitola de nieuwe Brainchild-fabriek. Ralph Grozel toont de productie, training en kwaliteitscontrole.

In de video zegt Julien van F-ONE dat hij in Noord-Macedonië, Bitola, is om de nieuwe Brainchild-fabriek te bezoeken. Ralph Grozel geeft een rondleiding en legt uit dat het eerste lab niet als fabriek bedoeld was, maar als plek voor innovatie. De huidige locatie is volgens hem gericht op duplicatie van producten.

De fabriek en het team

Ralph vertelt dat het lab eerst met weinig mensen begon en zich richtte op digitaal printen op hoogtechnologisch materiaal. Daarna groeide de organisatie naar een productie- en duplicatiefase. Hij zegt dat er nu 235 medewerkers zijn. Volgens hem kwamen veel mensen uit de kledingindustrie, omdat in Noord-Macedonië geen directe band met watersport of windgedreven sportartikelen bestaat. De mensen moesten getraind worden voor het product, de structuur en de kwaliteitscontrole.

Productielijnen en controle

Ralph beschrijft twee lijnen: een canopy line en een lijn voor de leading edge en strut. Op de canopy line worden panelen als een puzzel samengesteld, met digitaal gedrukte stof en versterking aan de leading edge kant. Hij legt uit dat panelen geplakt en gestikt worden, en dat machines aangepast worden als draadspanning of lijm niet goed is. Voor trailing edge battens zijn er automatische machines voor het stikken. De canopy, leading edge, strut en bladder worden als aparte producten gemaakt en later samengesteld.

Bij de kwaliteitscontrole zegt Ralph dat ruw materiaal eerst op een lichttafel gecontroleerd wordt op defecten. Panelen worden gemarkeerd, getekend en gestapeld met bijbehorende leading edge panelen. Een afgeronde canopy gaat naar kwaliteitscontrole. Na montage worden bladders ingebracht en het product twee keer 24 uur opgeblazen. Hij noemt twee kwaliteitsniveaus, waarbij verschillende groepen elkaar controleren.

Materiaal en ProWeld

Ralph zegt dat de fabriek ook werkt aan technologie naast digitaal printen. Hij noemt ProWeld, een techniek met lassen in plaats van stikken, waarbij lagen samengebonden worden voor een stijvere respons en rebound. Hij legt uit dat de kite flex patterns nodig heeft en dat het materiaal terug moet gaan naar de oorspronkelijke vorm. Volgens hem is de webbing 100% gerecycleerd PET uit Duitsland, en gebruikt Brainchild biobased bladder-materiaal waar technisch mogelijk.

In eigen woorden samengevat van wat er in de video gezegd en getoond wordt.
Vraag of tip over deze video?Praat mee op het forum. 1 kiter reageerde al op deze video.
Naar de reacties
Video's
Beeld uit de video: F-ONE | Brainchild Factory Tour20:31
Gear · 20:31

F-ONE | Brainchild Factory Tour

F-ONE · YouTube
Gepost op Hanglos door asluis9 juli 2026

"Stap binnen in de fabriek waar jouw Brainchild-kite tot leven komt. Julien Salles bezocht Ralf..."

In deze video gezegd

0:01Julien van F-ONE is in Noord-Macedonië, Bitola, om de nieuwe Brainchild-fabriek te bezoeken.Niet getoetstNog niet getoetst. Weet jij het? Help mee
2:30Er zijn nu 235 medewerkers.Niet getoetstNog niet getoetst. Weet jij het? Help mee
14:29Het product wordt twee keer 24 uur opgeblazen.Niet getoetstNog niet getoetst. Weet jij het? Help mee

Zoek in wat er gezegd wordt

In het kort

Julien van F-ONE bezoekt in Bitola de nieuwe Brainchild-fabriek. Ralph Grozel toont de productie, training en kwaliteitscontrole.

Fragment

Kijk hierna

8:23
Can a Kitesurfing Pro Ride a Kite From 1999?REAL Watersports
6:30
Is the NEW Harlem Thrive V2 Worth the Upgrade?Kitemana