ACHTERGROND

Harlingen wordt surfparadijs ...

wazzaah·28 feb 2017 · 1 min lezen
wazzaah · 28 feb 2017 · 1 min
Sfeerbeeld · Pexels

De Leeuwarden Courant meldt vandaag dat het "strand" bij Harlingen een waar surfparadijs moet gaan worden. De Duitse surfschool Wavebandits wil investeren in een gebouw naast de al bestaande strandtent.

Harlingen kan op meer toerisme rekenen nu het bedrijf Wavebandits zijn activiteiten van Workum naar het Harlinger strand verplaatst.

Vanaf deze zomer biedt het bedrijf windsurf-, kite- en suplessen aan vanaf het strand. Volgend jaar bouwt Michael Fölling van het bedrijf Wavebandits een zomeronderkomen naast het strandpaviljoen ’t Zilt. De gemeente Harlingen staat achter het plan en wil de vergunning verlenen.

Fölling zegt met alleen zijn kitesurfactiviteiten in Workum jaarlijks voor tussen de 1400 en 1500 overnachtingen in en om de stad te zorgen. ,,Die nemen we dus mee naar Harlingen. Daar komen de bezoekers voor windsurfen en suppen bij.’’

Het onderkomen bestaat uit een combinatie van zes kleurige zeecontainers die deels met hout en glas zijn bewerkt. ,,Het gebouw komt pas in 2018. Er is plek voor douches, opslag, verhuur en lesruimte.”

VRAAG OVER DIT ARTIKEL
Praat mee op het forumNog geen reacties. Begin het gesprek.
WIND-ALERTBericht als het op jouw spot gaat waaienGratis, met je eigen drempel in knopen.Zet een wind-alert

Verder lezen

Al het nieuws