ACHTERGROND

Uitleg%20Bow%20en%20SLE%20type%20kites

kiteboardertje·24 okt 2008 · 2 min lezen
kiteboardertje · 24 okt 2008 · 2 min
Dit zijn de kites die het meest gebruikt worden door kiteboarders. De meeste kitesurf lesscholen geven kitesurfles met dit soort kites.

click for larger version

Bow- en SLE-kite herkenning

Door het opgeblazen frame, dat de kiteboarder zelf oppomt, kan de kite vanuit het water gemakkelijk herstart worden. De Leading Edge is de grootste horizontale tube aan de bovenkant van de kite. Deze loopt bij Bow-kites en SLE-kites aan de buitenzijdes naar beneden. Dit zie je goed als de kite op de grond ligt, de uiteinden van de kite (wingtips) komen dan los van de grond. Aan de Leading Edge zitten toomlijnen bevestigd, zogenoemde ‘bridles’. Deze bridles zorgen ervoor dat de Leading Edge zijn vorm behoudt tijdens het kiteboarden.

Doel van Bow- en SLE-kites

Het doel achter de ontwikkeling van Bow- en SLE-kites is veiligheid. Het moet zo zijn dat, op het moment dat de kiteboarder zijn stuurstok (‘bar’) loslaat, de Bow- en SLE-kites al hun kracht verliezen. Dit principe heet het ‘extreem depoweren’ van de kite.

Eigenschappen, voordelen en aandachtspunt

Bow- en SLE-kites zijn efficiënter qua vorm dan de oorspronkelijke C-shape kites. Hiermee leveren Bow- en SLE kites meer kracht per m2 oppervlakte aan doek. Hierdoor kan een Bow- of SLE-kite die kleiner is dan de C-shape kite zorgen voor dezelfde krachtopbouw als de C-shape kite van een maat groter. Ook hebben Bow- en SLE-kites een groter windbereik dan de C-shape kites waardoor de kiteboarder minder snel van kite hoeft te wisselen bij veranderende weersomstandigheden.


check hier het hele verhaal
VRAAG OVER DIT ARTIKEL

Reacties

11 REACTIES
isomis24 okt 2008 11:26
spammert!!!
-dave-24 okt 2008 12:40
Hup en weer een sterk  'journalistiek' verhaaltje om met wat gesponsorde Gaastra foto's te spammen. Mooi hoor. 👍
yaman26 okt 2008 00:06
blha blha... ... 🤡
nature26 okt 2008 00:27
YaMan
The Man Who Knows the truth 🙏🙏🙏🙏

morres27 okt 2008 11:05
Quote: -DAVE- - Vrijdag 24 Oktober, 2008 12:40
Hup en weer een sterk 'journalistiek' verhaaltje om met wat gesponsorde Gaastra foto's te spammen. Mooi hoor.

A: is het volgens mij niet zo, arjan is geen gaastra team rider, zie site.
B: Kijken wie het zegt...
morres27 okt 2008 11:06
Quote: -DAVE- - Vrijdag 24 Oktober, 2008 12:40
Hup en weer een sterk 'journalistiek' verhaaltje om met wat gesponsorde Gaastra foto's te spammen. Mooi hoor.


A: is het volgens mij niet zo, arjan is geen gaastra team rider, zie site.
B: Kijken wie het zegt...

ik d8 altijd, BOW=katrollen SLE= non-c-shape zónder katrollen
elrudo28 okt 2008 21:22
Marc 87 stelt het denk ik correct, dit is de uitleg van BOW-kite uitvinder en octrooihouder Bruno Legaignoux.
De bridles van bows en SLE's komen overeen, sommige met meerdere katrollen en sommigen met 1 (per kant).

Ik zie Kiteboard Pro als een prima aanvulling op het online kite gebeuren, redactioneel goed en netjes opgezet, alleen dit soort halve spam-nieuwtjes (klik hier voor meer shizzle) komt op mij een beetje cheap over.
Maar je kan er ook niet op klikken!
marc_8729 okt 2008 16:08
Je kan de verschillen ook heel makkelijk onder verdelen in de verschillende kites, voorbeeld:

BOW:
Cabrinha Xbow
Takoon Nova
Slingshot Turbodiesel

SLE:
Best Waroo (tot 2008)
Naish Shockwave
Gaastra Jekell

De SLE kites zijn omzeilen alleen het patent door een recht of bolle TE en doordat
de LE niet een geheel mooie ronde vorm heeft.

Praat mee

Log in om te reageren op dit bericht. Leden krijgen bericht als iemand op hun reactie antwoordt.

Liever zonder account?
WIND-ALERTBericht als het op jouw spot gaat waaienGratis, met je eigen drempel in knopen.Zet een wind-alert

Verder lezen

Al het nieuws