WEDSTRIJDEN

Liutkus wint alle drie de windfoil-races bij Racer of the Sea

Redactie Hanglos·10 sep 2026 · 2 min lezen
Redactie Hanglos · 10 sep 2026 · 2 min
Sfeerbeeld · Pexels

Giedrius Liutkus won in Kellenhusen alle drie de uitgedragen windfoil-wettfahrten en de overall. De serie gaat door op 12/13 september aan het Wittensee en 19/20 september in Flensburg.

Liutkus wint alle drie de windfoil-races in Kellenhusen

Giedrius Liutkus heeft het Racer of the Sea event in Kellenhusen naar eigen hand gespeeld. Bij de wedstrijd met veertig deelnemers, verdeeld over windsurf en wingfoil, won hij alle drie de uitgedragen windfoil-wettfahrten en pakte daarmee onbestreden de overall.

Voor Liutkus was het een statement in de Duitse foil-race-scene. De U19-cabine hield goed stand: Til Klöpping eindigde als tweede en beste U19, en Pelle Behrendt haalde met slechts één punt verschil de derde plaats. Dat is een teken dat de jeugd op het niveau van de toppers staat.

Voor wie zelf wil meedoen of gewoon wil kijken: de serie gaat dit jaar nog twee keer door. Op 12 en 13 september staat de One Hour Edition aan het Wittensee op het programma, een week later, op 19 en 20 september, start het Racer of the Sea event in Flensburg.

Een One Hour format is een handige test voor je race-setup: één uur racen zonder ruimte voor fouten, en je ziet direct waar je staat ten opzichte van het veld. Voor racers die de Duitse binnenwateren nog niet kennen is het een goede manier om te proeven hoe windfoil-racing in zijn werk gaat. Deze serie-events zijn een mooie aanvulling op het reguliere race-seizoen.

VRAAG OVER DIT ARTIKEL
Praat mee op het forumNog geen reacties. Begin het gesprek.

Verder lezen

Al het nieuws